צור קשר   |   קריירה
דף הבית אודות פתרונות ומוצרים   מאמרים   לקוחות לקוחות מספרים הדרכה אינטרנטית צור קשר קריירה

שאלות נפוצות

 

מה זה בכלל BI?

האם באמת ניתן להטמיע BI באופן עצמי?

למה דווקא פריזם?

על איזו טכנולוגיה מבוסס Prism?   

                        

                                          

תשובות

שאלה: מה זה בכלל BI?

תשובה: Business intelligence, או בעברית בינה עסקית, הוא תחום בעולם ה-IT אשר עיקרו מורכב מתוכנות שתכליתן איסוף מידע ממקורות מידע ארגוניים שונים (למשל בסיסי נתונים של מערכות הנהלת החשבונות, קשרי לקוחות, שכר, אקסלים וכו') והצגתו למשתמשים שונים באופנים שונים: דו"חות, גרפים דשבורדים וכו'. מערכות אלה מאפשרות הן אינטגרציה של המידע לממשק תצוגתי יחיד, הן ניתוח אינטראקטיבי של המידע (Drill down לתוך הנתונים) והן שיפור משמעותי בזמני התגובה של מערכת הפקת הנתונים (במקום דוחות ה"חוזרים" רק לאחר דקות ארוכות ולעיתים שעות, ניתן להגיע לכל מידע בתוך שניות ספורות).
המערכות מאפשרות גם הצפה אקטיבית של חריגים (למשל ע"י שליחת דו"ח למייל בהתקיים אירוע עסקי מסויים כמו ירידה במכירות).

שאלה: האם באמת ניתן להטמיע BI באופן עצמי?

תשובה: על מנת לענות על השאלה בצורה טובה ונכונה חשוב קודם להבין את התפישה הרווחת בעולם יישום ה-BI היום: התלות של ארגון שבחר להטמיע מערכת BI במיישמים חיצוניים - היא מוחלטת. בכל דרישה/בקשה לתוספת/שינוי בתצוגות ובתכולות המערכת - יש צורך לפנות לאותו גוף מיישם, גם אם מדובר בסך הכל בהוספת גרף/שעון או דו"ח. המשמעות ברורה: זמני תגובה ארוכים ועלויות גבוהות. הסיבה לכך כמובן נעוצה בתועלת שמפיקים גופים מיישמים מהתלות של הלקוח בהם. אנו בניו אספקט מאמינים כי באמצעות טכנולוגיה מתאימה וחברת יישום שמאמינה כי זו הדרך הנכונה - ניתן להכשיר בפשטות ובמהירות את הלקוח ליישם את הפתרונות בעצמו - החל מהוספת "עולמות מידע" חדשים ועד בניית ועדכון תצוגות המשתמשים עצמם. כל זאת בפשטות, במהירות ובעלויות נמוכות בהרבה.

שאלה: למה דווקא Prism? 

תשובה: ניו אספקט שמה לה למטרה להוביל מהפכה בתפישת היישום של פתרונות בינה עסקית ולאפשר הכנסת פתרון שכזה לארגונים גדולים כקטנים, בפשטות וביעילות, באופן המאפשר להציג מערכת עובדת בצורה כמעט מיידית. לצורך כך בחנה ניו אספקט כלי BI רבים והגיעה למסקנה כי פריזם מהווה את הפלטפורמה המתאימה ביותר להשגת מטרה זו, זאת בזכות פשטות הפיתוח בכלי, יכולת ההתמודדות עם נפחי מידע גדולים ונוחות השימוש במערכת.

שאלה: על איזו טכנולוגיה מבוסס Prism? 

תשובה: פריזם מבוסס על הטכנולוגיה המתקדמת ביותר הקיימת היום בעולם הבינה העסקית: in-memory columnar data base. למעשה מדובר בשילוב של שתי טכנולוגיות המספקות מצד אחד יכולת עיבוד בתוך זיכרון העבודה המשפרת מאד את מהירות התגובה של המערכת, יחד עם יכולת שליפה מהירה של מידע מהדיסק המשפרת מאד את היכולת לטפל ביעילות בנפחי מידע גדולים. הטכנולוגיה מוטמעת בתוך רכיב המערכת המשמש כ"מנוע" של פריזם - ה-ElastiCube. באמצעות רכיב זה המערכת ניגשת לבסיסי הנתונים השונים, שולפת מהם את המידע, מעבדת אותו ומכינה אותו לשלב בניית הדוחות, השעונים והגרפים.

דף הבית  |  קריירה    All Rights Reserved © NewAspeqt
 Developed By: Stepnet LTD   |   Design: Studio Amodu Email: info@newAspeqt.com Phone: +972-77-8123458 Fax: -972-49832053